Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Dofinansowanie na termomodernizację

Koszty ponoszone na ogrzewanie i ciepłą wodę w każdym gospodarstwie domowym są ogromnym obciążeniem dla większości budżetów domowych. Jednakże dostępne obecnie i stale tworzone nowe technologie pomagają w tworzeniu coraz mniej wymagających budynków, których ogrzewanie może być zarówno oszczędne, komfortowe dla użytkowników, jak i przyjazne dla środowiska. Niestety nie wszystkie budynki spełniają normy, pozwalające na uzyskiwanie niskich kosztów eksploatacji systemów grzewczych. Stare budownictwo jest nieodmiennie powiązane z niska opłacalnością grzewcza i dużymi stratami cieplnymi. Lekarstwem na taką sytuację jest termomodernizacja, ta jednak jest dużym obciążeniem finansowym. Radzić sobie z tym można poprze dofinansowanie na termomodernizację.

Dofinansowanie na termomodernizację

dofinansowania na termomodernizacje
dofinansowania na termomodernizacje

Polityka środowiskowa Unii Europejskiej wymusza na krajach członkowskich, w tym na Polsce dostosowanie się do określonych norm w produkcji spalin, emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń. Budynki mieszkalne w Polsce są źródłem zanieczyszczeń powietrza dlatego też podlegają rządowym projektom dofinansowań. Wymiana posiadanego systemu ogrzewania w wielu gospodarstwach domowych w Polsce jest konieczna z uwagi na rozpowszechnione stosowanie kotłów węglowych i na drewno opałowe, które to produkują spore ilości zanieczyszczeń. Dużo czystszą energię produkują kotły gazowe, stąd też projekty dofinansowań przewidują dofinansowanie na ogrzewanie. To jaką postać wybierze się, czy będzie to wymiana pieca czy dopłata do pieca jest uzależnione od warunków jakie spełnia osoba ubiegająca się o dofinansowanie.

Jednakże dofinansowanie na termomodernizację to nie tylko inwestycja w wymianę systemu ogrzewania. Termomodernizacja wiąże się bezpośrednio z koniecznością ograniczenia kosztów użytkowania budynków, co można osiągnąć poprzez ograniczenie strat ciepła. Aby osiągnąć jak najwyższą szczelność budynku ze starego budownictwa, w większości przypadków konieczna jest dodatkowa izolacja ścian, dachu, stropów, szczególnie tych nad piwnicami, a także wymiana okien i drzwi. Dopiero takie, zakrojone na szeroką skalę działania, mają szansę sprawić, iż wydatki ponoszone na ogrzewanie domu będą niższe.

Wymiana systemu ogrzewania

Jednym z najważniejszych działań dla procesu termomodernizacji jest wymiana systemu ogrzewania. Spośród różnych możliwości warto rozważyć instalację ogrzewania podłogowego, które charakteryzuje się znacznie niższym zużyciem energii, a co za tym idzie kosztami eksploatacyjnymi. Wszystkich zainteresowanych instalacją ogrzewania podłogowego zachęcamy do kontaktu – nasi eksperci całkowicie za darmo wykonają dla państwa wycenę systemu!

[Głosów: 0   Average: 0/5]