Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Innowacyjny projekt domu

Innowacyjny projekt domu Rzeszów
Innowacyjny projekt domu Rzeszów

Czym jest innowacyjny projekt domu? W zasadzie jest to dom, który sam dostosowuje się do naszych potrzeb, a my możemy sterować nim przy pomocy jednego urządzenia. Dzięki temu nie tylko zwiększamy nasz komfort, ale dbamy również o bezpieczeństwo. Obecnie w naszym domu można zautomatyzować większość urządzeń dzięki czemu nasz dom będzie w pełni inteligentny. Najlepiej taki projekt warto wprowadzić jeśli jesteśmy na etapie budowy naszego domu, gdyż będzie to wymagało rozłożenia dodatkowej instalacji. Urządzeniami będziemy mogli sterować dzięki sieci czujników, detektorów, silników itp. a naszym kluczem do wszystkich urządzeń może być telefon, tablet czy też tablet gdzie będziemy łączyć się z nimi przez bluetooth czy przez sieć. Takie rozwiązanie pozwoli nam też sterować naszym domem z każdego miejsca na ziemi, a my z wyprzedzeniem będziemy mogli zaplanować co będziemy robić w naszym domu.

Koszty stworzenia i przeprowadzenia projektu inteligentnego domu sięgają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, ale część tej inwestycji może się zwrócić dzięki temu, że zauważalne jest mniejsze zużycie energii elektrycznej i wydatków na ogrzewanie domu.

Co więc może wejść w system inteligentnych instalacji?

Innowacyjny projekt domu w Rzeszowie
Innowacyjny projekt domu w Rzeszowie

Tak jak zostało wspomniane wcześniej praktycznie każde urządzenie, a poniżej podamy kilka przykładów:

  • sterowanie oświetleniem – dzięki czujnikom światło będzie włączało się w zależności od tego gdzie będą przebywać domownicy. Ponadto będziemy mogli sprawdzać stan oświetlenia.
  • urządzenia audio i video – muzyka czy ulubiony film będziemy mogli obejrzeć gdzie tylko zechcemy w naszym domu, ponadto będziemy mogli na odległość sterować kanałami telewizyjnymi i ulubioną muzyką, która będzie mogła za nami „podążać”.
  • monitoring – w razie włamania alarm sam nas powiadomi o niepokojących wydarzeniach w naszym domu o raz sam powiadomi odpowiednie służby. Na bieżąco będziemy mogli sprawdzać też czy przypadkiem nie zostawiliśmy gdzieś otwartych drzwi czy okna.
  • centralne ogrzewanie – będziemy mogli wybierać w różnych trybach ogrzewania naszego mieszkania w zależności kiedy w nim przebywamy, a kiedy nie. Możemy też w razie dłuższej nieobecności w domu, przed powrotem do niego zdalnie uruchomić kocioł, który odpowiednio dogrzeje mieszkanie przed naszym powrotem.
  • stacja pogodowa – będziemy informowani na bieżąco o przewidywanych prognozach pogody, poza tym będziemy mogli sprawdzać temperaturę na zewnątrz jak i wewnątrz mieszkania, wilgotność powietrza itp. parametry.
  • rolety – dzięki zamontowanym silnikom rolety będą się samoczynnie pouczały i podnosiły o godzinach na które je zaprogramujemy. Możemy też zaprogramować je różnie w zależności od danego pomieszczeni lub też od stopnia nasłonecznienia.
  • wentylacja i klimatyzacja – dzięki odpowiednim pomiarom system sam będzie mógł uruchamiać klimatyzację tak byśmy mogli wykonywać codzienne czynności w komfortowych warunkach.

Oczywiście jest to tylko część sprzętów, które można włączyć do inteligentnego domu jak widać technologia ta nie tylko podnosi komfort domowników, ale też dba o bezpieczeństwo na co dzień.


Zainwestuj w innowacyjny projekt domu, postaw na nowoczesne, energooszczędne, ekonomiczne i ekologiczne instalacje. Skontaktuj się z naszym biurem, by zdobyć bezpłatną wycenę nowoczesnej podłogówki sterowanej zdalnie. Sprawdź też: rozwijak do rur, nowoczesne domy.