Instalacja ogrzewania podłogowego Rzeszów

Instalacja ogrzewania podłogowego w nowoczesnym budynku mieszkalnym to rozwiązanie, które nie tylko zapewni użytkownikom szereg, różnorodnych korzyści ale także nie będzie sprawiało większych problemów przy montażu. Instalacja podłogówki w nowym budownictwie jest tym prostsza, im na wcześniejszym etapie zdecydujemy się na jej wykorzystanie. Dobre przygotowanie pomieszczeń jest w stanie nieznacznie obniżyć koszty montażu, co jednak ma niebagatelne znaczenie przy dużych sumach, jaki są konieczne do poniesienia przy podłogówce.

Ogrzewanie podłogowe

Z powodu wysokich kosztów, jakie niesie ze sobą instalacja ogrzewania podłogowego, wielu inwestorów decyduje się na częściowe skorzystanie z ogrzewania podłogowego. Bardzo często spotyka się ogrzewanie podłogowe na parterze i klasyczne centralne ogrzewanie na piętrze budynku. Często wykorzystywaną możliwością instalacji podłogówki, jest jej montaż tylko w wybranych pomieszczeniach, takich jak kuchnia czy łazienki oraz korytarze i pomieszczenia wejściowe To właśnie te miejsca są najtrudniejsze do ogrzania, a straty cieplne są największe. Dodatkowo to w tych pomieszczeniach najczęściej wykorzystuje się powierzchnie ceramiczne, które najlepiej przewodzą ciepło.

instalacja ogrzewania podłogowego rzeszów
instalacja ogrzewania podłogowego rzeszów

Montaż podłogówki

To, jak zainstalować podłogówkę w nowoczesnym mieszkaniu nie jest skomplikowaną sprawą. Na dobrze przygotowanych, równych powierzchniach podłogowych, kładzie się izolację, a na niej dopiero przewody grzewcze. Całość instalacji jest zalewana jastrychową wylewką, na zewnątrz kładzie się zewnętrzną warstwę podłoża, najczęściej płytki ceramiczne, dużo rzadziej kamienne.

Montaż podłogówki znacznie bardziej utrudniony jest w starym budownictwie, zarówno jednorodzinnym, jak i w mieszkaniach. Komu zlecić instalację podłogówki w takich warunkach jest sprawą drugorzędną. Przede wszystkim bowiem, kwestią rozstrzygającą są możliwości nośne naszego stropu. Warunki techniczne starszych budynków, bardzo często uniemożliwiają położenie dość ciężkiej podłogówki wodnej i jedynym rozwiązaniem pozostaje podłogówka elektryczna.

Instalacja ogrzewania podłogowego Rzeszów

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową, niezobowiązującą wycenę ogrzewania podłogowego dla Twojego domu lub mieszkania!

[Głosów: 0   Average: 0/5]