Instalacje podłogowe Rzeszów

Instalacje podłogowe zapewniają swoim użytkownikom uzyskanie wysokiego komfortu cieplnego przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu kosztów eksploatacyjnych. Wielu inwestorów decyduje się na montaż podłogówki z uwagi na te właśnie ograniczenia kosztów, ale trzeba brać pod uwagę fakt, iż samo obniżenie kosztów eksploatacyjnych to nie wszystko, ważne jest jeszcze to ile wydamy na montaż i sam zakup instalacji, bo ogrzewanie podłogowe w tym względzie może nas niezbyt przyjemnie zaskoczyć.

instalacje podłogowe rzeszów
instalacje podłogowe rzeszów

Rodzaje instalacji podłogowych

W zależności od tego, jakie rodzaje ogrzewania podłogowe wybierzemy, takie też koszty nas czekają. Generalnie, najpopularniejsze typy instalacji podłogowych to ogrzewanie wodne i elektryczne. Pierwsze w z nich cechuje się sporymi oszczędnościami w kwestii eksploatacji, zwłaszcza jeśli system grzewczy połączymy z kotłem na drewno czy węgiel, jednakże także współpraca podłogówki z piecem gazowym przynosi dobre rezultaty, może nie tak spektakularne jak w przypadku opalania drewnem, ale jednak zauważalne.

Drugim rozwiązaniem na instalacje podłogowe jest ogrzewanie elektryczne. Specjalne maty grzewcze, w których umieszczone są miedziane rurki, montuje się w niewielkiej warstwie wylewki lub w systemie suchym. Niestety sam zakup mat jest sprawą drogą, a eksploatacja tego typu ogrzewania także jest kosztowna. Mimo wszystko nadal wykorzystuje się dość często tego typu ogrzewanie gdyż jego stosunkowo niewielka waga umożliwia zakładanie w miejscach, gdzie strop ma ograniczoną nośność i tańsze, ale cięższe ogrzewanie wodne, nie miałoby racji bytu. Stąd też decyzje o wykorzystaniu drogiego ogrzewania elektrycznego, w wielu przypadkach, są ograniczane tylko do montażu w łazienkach, hallu czy w kuchni.

Instalacje podłogowe Rzeszów

Mimo wszystko pozostaje pytanie jakie ogrzewanie podłogowe wybrać. Podejmując ostateczna decyzję warto jest zgromadzić wszelkie możliwe informacje oraz przede wszystkim opinie dotychczasowych użytkowników różnych typów ogrzewania podłogowego. Opinie mniej lub bardziej zadowolonych klientów bardzo często przesądzają o decyzjach, jakie sami podejmujemy. Jeśli rozważasz montaż podłogówki w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę systemu! Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i doradzą najlepsze rozwiązanie.

[Głosów: 0   Average: 0/5]