Kalkulator ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe to nowoczesna i komfortowa forma ogrzewania domu. Może być zainstalowane w wybranych pomieszczeniach, a także w całym domu, może stanowić samodzielne ogrzewanie, albo być dodatkowym źródłem ciepła. Instalacja systemu nie jest tania, ale jej użytkowanie przynosi wiele korzyści. Są to nie tylko oszczędności finansowe, ale przede wszystkim komfort użytkowania.

Kalkulator ogrzewania podłogowego

kalkulator podłogówki
kalkulator podłogówki

Kalkulator kosztów ogrzewania podłogowego umożliwia orientacyjne wyliczenie kosztów związanych z montażem lub użytkowaniem ogrzewania podłogowego. Kalkulator mocy ogrzewania podłogowego pozwala wyliczyć jaka ilość energii będzie potrzebna do ogrzania jednego metra kwadratowego pomieszczenia, jaki będzie koszt ogrzewania. Kalkulator rur ogrzewania podłogowego pomoże w wyliczeniu ile metrów rur będzie potrzebne do ułożenia instalacji w danym pomieszczeniu.

Kalkulator do obliczania ogrzewania podłogowego można znaleźć w Internecie. Kalkulatory znajdują się też na stronach producentów materiałów do podłogówki, jak i wykonawców instalacji.

Obliczanie ogrzewania podłogowego

By obliczyć wszelkie koszty związane z ogrzewaniem podłogowym potrzebne są dokumenty takie jak szczegółowy projekt budynku wraz z zaznaczonymi danymi wszystkich pomieszczeń dotyczącymi konstrukcji ścian, rozmieszczenia drzwi i okien itp., informacje o typie podłogi itd… Należy obliczyć wydajność cieplną, a także wziąć pod uwagę maksymalne temperatury podłogi, które według normy EN 1264 wynoszą: standardowe temperatury w pomieszczeniach to 20 – 24 stopni C, strefa komfortu to 29 stopni C, dla łazienki temperatura optymalna to 33 stopnie C. Należy też wziąć pod uwagę temperaturę stref brzegowych i temperaturę stref komfortu. Wydajność cieplna zależeć będzie także od odległości rur, ułożenia warstw, wykończenia podłogi.

Internetowy kalkulator ogrzewania podłogowego to przydatne narzędzie, jednak dokładny koszt podłogówki można poznać tylko po dokonaniu wyceny przez fachowca. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową wycenę i fachowe doradztwo!

Zobacz także: Instalacja C.O., Układanie elektrycznego ogrzewania podłogowego

[Głosów: 0   Average: 0/5]