Montaż ogrzewania podłogowego Rzeszów

Montaż ogrzewania podłogowego to decyzja na którą decyduje się coraz więcej inwestorów. Wszechstronne korzyści z założenia tego typu instalacji są zwykle na tyle silne, że przeważają nad ewentualnymi wadami. Do tych pierwszych zaliczyć można niższe koszty eksploatacyjne przy bardzo dobrym komforcie cieplnym dla użytkowników, ograniczenie rozwijania się bakterii, pleśni czy innych drobnoustrojów, utrzymywanie naturalnego stopnia wilgotności powietrza w pomieszczeniach czy większa estetyka budynku pozbawionego kaloryferów ściennych.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

montaż ogrzewania podłogowego rzeszów
montaż ogrzewania podłogowego rzeszów

Koszty ponoszone na montaż podłogówki zaczynają się już w momencie zakupu materiałów potrzebnych do przeprowadzenia instalacji oraz stworzenia schematu do przeprowadzenia instalacji. Zakup i montaż ogrzewania podłogowego różni się w zależności od tego jaki rodzaj ogrzewania podłogowego wybierzemy. Dużo bardziej skomplikowane w montażu jest wodne ogrzewanie podłogowe, ale jednocześnie jest ono tańsze w zakupie niż ogrzewanie podłogowe elektryczne. To ostatnie z kolei łatwiej można zamontować, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę jego niewielkie wymagania co do warunków jakie musi spełnić strop. Ogrzewanie podłogowe wodne ze względu na grubą warstwę wylewki, w które są zatapiane rury grzewcze potrzebuje kilku dodatkowych centymetrów. W wielu przypadkach decydują one o braku możliwości założenia tego typu instalacji. Domy w starym budownictwie i mieszkania mają ograniczona nośność sufitów, która pozwala jedynie na montaż ogrzewania podłogowego elektrycznego.

Montaż ogrzewania podłogowego Rzeszów

Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest stosunkowo proste w montażu, jednak mimo to wymaga udziału doświadczonych fachowców. Z kolei w przypadku ogrzewania wodne dużą część prac można wykonać samodzielnie. To komu zlecić montaż podłogówki i czy można to działanie wykonać samodzielnie zależy od umiejętności inwestora. Jeśli szukasz firmy, która wykona dla Ciebie ogrzewanie podłogowe, to skontaktuj się z nami! Przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę, która ułatwi Ci podjęcie decyzji! Nie zwlekaj i napisz do nas już teraz!

[Głosów: 0   Average: 0/5]