Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Montaż ogrzewania podłogowego

Montaż ogrzewania podłogowego Rzeszów
Montaż ogrzewania podłogowego Rzeszów

Wiele z osób zetknęło się już z pojęciem ogrzewania podłogowego lecz nie każdy wie jaka jest zasada jego działania. System ogrzewania podłogowego polega na zamontowaniu w wylewce naszej podłogi rur bądź mat grzewczych (zależnie od rodzaju wybranej podłogówki), które będą odpowiedzialne za oddawanie ciepła i ogrzewanie naszych pomieszczeń. Zamiast tradycyjnego kaloryfera naszym grzejnikiem będzie więc cała podłoga. Na pierwszy rzut oka może wydawać się nam, że ta metoda nie może się sprawdzić – po prostu w danym pomieszczeniu i tak będzie chłodno. Jednak takie systemy ogrzewania pomieszczeń zdobywają co raz więcej zwolenników i są już często spotykana w domach, mieszkaniach, a nawet hotelach czy biurach. Oczywiście nie musimy decydować się na montaż ogrzewania podłogowego w całym domu, może to być podłogówka zamontowana w naszym salonie, łazience czy kuchni.

Montaż ogrzewania podłogowego w systemie mokrym

Montaż ogrzewania podłogowego
Montaż ogrzewania podłogowego

Decydując się na montaż podłogówki możemy wybrać z dwóch różnych sposobów technologii podłogówki. Pierwszym jest system mokry. Instalacja mokrego ogrzewania podłogowego jest zalecane dla dopiero powstających domów ze względu na ingerencję w wylewki naszych podłóg. System mokry polega najpierw na ułożeniu izolacji przeciwwilgociowej i styropianowej płyty. Kolejnymi warstwami są: folia, warstwa zaprawy klejącej i betonowa wylewka. Dopiero teraz możemy przejść do właściwego montażu ogrzewania podłogowego. Na przygotowanej wylewce układa się specjalną rurę grzewczą, należy tutaj pamiętać, gdzie w przyszłości będą stały nasze meble oraz sprzęty RTV lub AGD by niepotrzebnie nie ogrzewać szafek, blatów i urządzeń elektrycznych. Po ułożeniu rur wylewa się jastrychową wylewkę, która jest ostatnią warstwą przed układaniem podłogi.

Montaż ogrzewania podłogowego w systemie suchym

Drugim sposobem montażu ogrzewania podłogowego jest system suchy. Jest on możliwy do zrobienia w starszych budynkach czy już użytkowanych przez dłuższy czas. Montaż tej podłogówki polega na ułożeniu specjalnej maty grzewczej na której układane są rurki odpowiedzialne za nagrzewanie. Jak widać sposób jej montażu jest bardzo prosty.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat mokrego lub suchego systemu ogrzewania podłogowego, skontaktuj się z naszym biurem. Porównaj też inne opcje dostępne w sprzedaży, jak rozwijak do rur czy też ogrzewanie podłogowe pod panele.