Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Nowoczesne domy

Nowoczesne domy Rzeszów
Nowoczesne domy Rzeszów

Żyjemy w czasach gdzie technika osiągnęła taki poziom, że w zasadzie możemy sterować wieloma rzeczami na raz z dowolnego miejsca na Ziemi. Dlaczego więc nie wykorzystać tych osiągnięć w naszych domach i mieszkaniach? Nowoczesne projekty domów mogą zadbać o komfort ich użytkowników, a przy tym pomogą chronić nasz dom i jego domowników.

Jak łatwo się domyślić nie są to tanie rzeczy, ale na pewno gdy już zaczniemy z nich korzystać to docenimy ich wyjątkowość. Liczy się że koszt zakupu i montażu inteligentnego-nowoczesnego domu to dodatkowy koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Inwestycja ta jednak może się zwrócić gdyż widoczne są oszczędności z tytułu zużytej energii elektrycznej jak i ogrzewania. Średnio jest to 40% spadek kosztów za ogrzewanie i 15 % mniej zużytej energii elektrycznej.

W nowoczesnym domu możemy zautomatyzować niemal każde urządzenie które chcemy. Warto jedna o tym pomyśleć już w czasie projektu bądź budowy własnego mieszkania. Wtedy najłatwiej jest rozłożyć ośmiożyłową skrętkę komputerową, która będzie odpowiedzialna za automatyzacje i inteligentne kierowanie naszym domem. Tą dodatkową instalację elektryczną rozkłada się w miejscach gdzie będą stały nasze urządzenia elektryczne tam gdzie zamontujemy gwiazdka i włączniki. Oczywiście montaż tej instalacji w domach już wykończonych nie jest niemożliwy, ale na pewno sprawi trochę problemów.

Przykłady sterowania urządzeniami w nowoczesnych domach

Nowoczesne domy
Nowoczesne domy

A teraz konkrety i przykłady tego co możemy zautomatyzować w naszym nowoczesnym domu. Warto wcześniej wspomnieć, urządzenia tego mogą być sterowane na różne sposoby poprze czujniki i detektory (światło, muzyka itp.) silniki (stosowane w roletach, bramach wyjazdowych itp.) lub też poprzez urządzenia GSM (tablety, telefony gdzie będziemy łączyć się przez sieć lub poprzez bluetooth).

Możemy w naszym nowoczesnym domu sterować zraszaczami ogrodowymi, bramami wjazdowymi, oświetleniem wewnątrz i na zewnątrz, centralnym ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, roletami, monitoringiem, alarmami, urządzeniami RTV (muzyką, telewizorem itp.), a przy pomocy odpowiednich czujników możemy nawet mieć stację pogodową.

Urządzeniami tymi będziemy mogli sterować praktycznie z każdego miejsca tak więc jeśli będziemy wracać z jakiegoś wyjazdu to system zadba o odpowiednie dogrzanie pomieszczeń na nasz powrót. Możemy też na przykład ustawiać kiedy rolety mają się podnosić i opuszczać i dostosować je do każdego pomieszczenia osobno. Oczywiście poza sterowaniem możemy też monitorować jaki jest stan oświetlenia, sprawdzać gdzie są otwarte drwi i okna oraz monitorować co dzieję się w domu gdy nie ma nas w nim.

Po za tym zadbamy również o bezpieczeństwo naszych najbliższych. Możemy na przykład odłączyć zasilanie do gniazdek w pokoju naszego dziecka. Dzięki temu nie ma zagrożenia, że małe dziecko włoży coś do kontakty gdy nie będziemy mieli go na oku.

Pomimo dość wysokich kosztów posiadanie nowoczesnego-inteligentnego domu na pewno przynosi wiele korzyści i nie jest to tylko wygoda i komfort jak wydaje się na pierwszy rzut oka.

Warto też zaznaczyć, że do urządzeń inteligentnie sterowanych zaliczyć można również instalację ogrzewania powołowego automatycznie sterowaną specjalnymi urządzaniami. I właśnie taką opcję dla nowoczesnych domów i mieszkań możesz u nas nabyć. Koniecznie skontaktuj się z naszym biurem już teraz.


Polecamy do lektury inne wpisy na blogu: kocioł na paliwo stałe, ogrzewanie podłogowe pod panele.