Rury do ogrzewania podłogowego Rzeszów

Rury do ogrzewania podłogowego stanowią niezwykle ważny element całego systemu grzewczego. Poprawny montaż, jak również odpowiednie przygotowanie podłoża i izolacja stanowią gwarancje małej awaryjności całego systemu. Ewentualne awarie, prowadzące równocześnie do drogich i pracochłonnych napraw oraz remontów są prawie pewne przy zastosowaniu słabych jakościowo materiałów bądź nieodpowiednim podejściu do montażu. Kosztowność jakiejkolwiek awarii w systemie podłogowym wiąże się z faktem, iż rury do podłogówki zatapiane są w grubej warstwie wylewki podłogowej. Co więcej, wylewka pokrywana jest w większości przypadków kaflami ceramicznymi lub kamiennymi, które to materiały najlepiej współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Wiąże się to bezsprzecznie z koniecznością kucia podłogi, zrywania kafli i wyciągania rur z wylewki, a później na nowo uzupełniania bądź odtwarzania całej wylewki i kładzenia nowej posadzki. Dlatego też, jakość i ułożenie jakie będą mieć rury do ogrzewania podłogowego ma niebagatelne znaczenie.

Jakie rury do ogrzewania podłogowego wybrać?

rury do ogrzewania podłogowego rzeszów
rury do ogrzewania podłogowego rzeszów

Skoro mają one takie znaczenie, jakie rury do podłogówki wybrać? Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na trwałość, jak również możliwości gięcia. Rury grzewcze do podłogówki muszą być maksymalnie wytrzymałe oraz odporne na korozję. Najczęściej przy podłogówce wykorzystuje się rury z tworzywa sztucznego, które pozwalają na łatwe gięcie i układanie całej instalacji. Giętkość rur plastikowych pozwala także na maksymalne ograniczenie w zakładaniu łączeń, które z kolei wydatnie osłabiają cały system grzewczy. Każde kolejne łączenie jest potencjalnym miejscem do powstania awarii.

Alternatywę dla rur plastikowych tworzą dla inwestorów rury miedziane bądź rury miedziane w plastikowych osłonach. Cechują się większym stopniem odporności na korozję, ale jednocześnie są znacznie droższe.

Ograniczenie w możliwościach wyboru mamy także przy wyborze przekroju rur. Średnica zewnętrzna rur do podłogówki, produkowanych na rynek europejski nie przekracza 20 mm. Wszelkie informacje dotyczące grubości ścianek, średnicy wewnętrznej i zewnętrznej zawarte są w większości przypadków na opakowaniach lub dodatkowych instrukcjach, załączanych do rur.

Rury do ogrzewania podłogowego Rzeszów

Jeśli interesuje Cię system ogrzewania podłogowego lub jego elementy, to skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę podłogówki! Nie zwlekaj i skorzystaj z naszego formularza kontaktowego!

[Głosów: 0   Average: 0/5]