Wady podłogówki

Wady podłogówki dużo trudniej jest znaleźć w Internecie i różnego typu artykułach branżowych, niż jego zalety. Czasem znajdziemy wzmianki o kilku pobieżnie wspomnianych wadach tego typu systemów, ale raczej nikt nie skupia się tylko i wyłącznie na wadach podłogówki. Ogrzewanie podłogowe w tym momencie jest tak popularne, że nawet drogie w eksploatacji ogrzewanie podłogowe elektryczne jest promowane, przy jednoczesnym podnoszeniu możliwości ograniczenia kosztów, poprzez montaż systemów fotowoltaicznych.

wady ogrzewania podłogowego
wady ogrzewania podłogowego

Wady podłogówki

Jeśli już jesteśmy przy kosztach, warto wspomnieć, że zarówno ogrzewanie podłogowe wodne, jak i ogrzewanie elektryczne są bardzo drogimi systemami w zakupie i montażu. Cena instalacji metra podłogówki znacząco przewyższa koszty położenia tradycyjnego systemu opartego o grzejniki ścienne. Mówi się powszechnie, że koszt instalacji podłogówki zwraca się poprzez obniżone koszty eksploatacji, jest to jednak tylko połowiczna prawda. Jeśli wybierzemy podłogówkę skorelowaną z piecem na drewno czy węgiel faktycznie możemy liczyć na oszczędności, jednak jeśli wybierzemy ogrzewanie gazowe lub elektryczne może okazać się iż to po ilu latach zwrócić się podłogówka wydłuży się monstrualnie.

Wady podłogówki to niestety nie tylko kwestie związane z kosztami jego eksploatacji. Dochodzi do tego także ewentualność wystąpienia awarii. Przy ogrzewaniu podłogowym wodnym, wylewka pod ogrzewanie podłogowe sprawia, że abyśmy mogli naprawić uszkodzenia musimy kuc całą podłogę w pomieszczeniu. Pęknięcie kawałka rury to nie zwykła wymiana jednego fragmentu, ale całego układu grzewczego, który obejmuje przynajmniej jedno pomieszczenie. Awaria przy ogrzewaniu podłogowym wiąże się wiec w praktycznym wymiarze z remontem generalnym.

[Głosów: 0   Average: 0/5]