Zalety podłogówki

Zalety podłogówki
Zalety podłogówki

Ogrzewanie podłogowe staje się co raz popularniejszym sposobem na ogrzanie całych domów czy też niektórych pomieszczeń w naszych domach. Jak wiadomo systemy ogrzewania dzielą się na elektryczne i wodne. Dlatego jeśli stoimy przed wyborem sposobu ogrzewania naszych mieszkań, warto sprawdzić czym jest i jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe.

Jednak aby pozwolić sobie na ten typ ogrzewania podłogowego w swoim mieszkaniu, trzeba o nim już myśleć podczas projektowania go. Inaczej może stać się to niewykonalne ze względu na dobranie wysokości stropu czy odpowiedniego osadzenia okien balkonowych.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe możemy zamontować możliwe do instalacji w starszych budynkach, gdzie nie ma potrzeby ingerencji w wylewki naszych podłóg. Montaż polega na umieszczeniu pod podłogą specjalnej maty grzewczej, które składa się ze specjalnych kabli i folii przewodzących prąd.

Często spotykaną sytuacją jest, że ogrzewanie podłogowe montowane jest jako to, które za zadanie ma wspomóc nasze centralne ogrzewanie w niektórych pomieszczeniach. Jeśli nie chcemy mieć podłogówki na całej powierzchni domu, zawsze możemy zamontować ogrzewanie podłogowe w salonie lub łazience czy kuchni.

Wodne ogrzewanie podłogowe

Zalety podłogówki Rzeszów
Zalety podłogówki

Systemy wodnego ogrzewania podłogowego składają się z rurek grzewczych, które umieszcza się na specjalnie przygotowanych warstwach wylewki (jeśli na myśli mamy wodna podłogówka w systemie mokrym – u nas możesz pytać również o tę niewymagającą wylewki betonowej, w systemie suchym). Montaż rurek uprzedza rozłożenie warstw folii przeciwwilgociowej i styropianu. Za sterowanie układem ogrzewania podłogowego odpowiada specjalnie zamontowany rozdzielacz. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie elementy grzewcze zostają ukryte pod podłogą, a co za tym idzie mamy pełną swobodę aranżowania naszych pomieszczeń. Ten system montażu ogrzewania podłogowego znakomicie sprawdza się połączeniu z kotłami kondensacyjnymi i pompami ciepła. Oczywiście takie prace pociągają za sobą wyższe koszty niż tradycyjna instalacja grzewcza. Jednak jeśli zdecydujemy na montaż ogrzewania systemu podłogowego to w przeciągu czasu jego koszty na pewno się zwrócą.

Niezaprzeczalne zalety podłogówki

Oszczędność wyniku z paru kwestii. Przede wszystkim powierzchnią grzewczą staje się cała podłoga, a na jej ogrzanie potrzeba o wiele mniej energii. Warto wspomnieć, że nawet kilkanaście godzin po wyłączeniu się ogrzewania podłoga jest cały czas ciepła. Miło jest przecież wejść na ciepłą podłogę po przyjściu z zimowej i mroźnej aury czy po relaksującej kąpieli (czym oszczędzamy sobie też szoku termicznego). Dodatkowym wpływ na oszczędność działania naszej podłogówki może mieć instalacja termostatu, który będzie sterował temperaturą wewnątrz pomieszczeń.

Do zalet ogrzewania podłogowego należą na pewno komfort cieplny jaki zapewnia. W podłogówce naszym grzejnikiem staje się cała podłoga, a niższa temperatura grzewcza pozwala zaoszczędzić w wydatkach na energię. Taki sposób ogrzewania powoduje też mniejszą cyrkulację powietrza czyli mniej unoszenia kurzu i pyłków. Sam żywotność instalacji ogrzewania podłogowego jest bardzo długa, oczywiście o ile montaż został przeprowadzony prawidłowo, a samo eksploatowanie podłogówki jest wykonywane poprawnie.


Skontaktuj się z nami jeśli chcesz zainstalować podłogówkę – oferujemy nie tylko usługę montażu, ale również samo dostarczenie kompletnego systemu instalacyjnego. Co więcej, możesz liczyć na darmową wycenę bez dalszych zobowiązań formalnych.

Inne tematy, które mogą Cię zainteresować: innowacyjny projekt domu, rozwijak do rur, kocioł na paliwo stałe.

[Głosów: 1   Average: 5/5]